3 טיפים שיעזרו לכם לבחור ריצוף לחדר הילדים

חדר שינה ילדים
שיתוף
שיתוף

תוכן עניינים

כשניגשים לעיצוב הבית יש המון אלמנטים שיש לקחת בחשבון, ביניהם ריצוף. ריצוף יכול לשדרג את החללים השונים באופן משמעותי מבחינת המראה שלהם ועל כן אין להמעיט בערכו. כשזה נוגע לעיצוב חדרי ילדים, הריצוף מקבל רובד עוד יותר משמעותי מאחר וילדים נוטים להתרוצץ ולעשות בלאגן – מה שמצריך ריצוף עמיד. אז איך לבחור כראוי ריצוף לחדר הילדים? ריכזנו לכם 3 טיפים שיוכלו לעזור לכם בתהליך זה.

1. אריחים שמתאימים לילדים

חדר הילדים הוא המקום שבו הילדים שלכם נחים, משחקים, עושים שיעורי בית ועוד. כידוע ילדים לפעמים משחקים על הרצפה, רצים וקופצים. דבר זה מחייב אתכם לבחור בריצוף שיאפשר לחלל להיות בטוח ככל האפשר. אריחים יפים וצבעוניים יכולים לא להתאים אם הם מחליקים במיוחד, מאחר והם עלולים לפגוע בילדכם ולגרום לו ליפול. לכן חשוב לבחון את רמת החיכוך של הריצוף בנוסף לעיצוב עצמו.

חשוב גם להתאים את האריחים לגיל הילד- אם הילד צעיר, הריצוף צריך להיות רך יותר כדי להתאים להליכה וזחילה. אם הילד בוגר יותר- הריצוף צריך להיות קשיח כדי למנוע החלקה.

2. התאמת הריצוף לאופיו של הילד

לכל ילד וילדה יש אופי ואישיות מיוחדים. הם אוהבים דברים שונים, נהנים מפעילויות אחרות ומבלים את זמנם בדרך המועדפת עליהם. כשאתם מתחילים בתהליך עיצוב חדר הילדים, חשוב לתת ביטוי לאופיו של הילד, מאחר והוא הולך לבלות זמן רב בחדר וחשוב שהוא יאהב אותו, יתחבר אליו וירגיש איתו בנוח. לכן כדאי לבחור בריצוף בצבעים וטקסטורות שהילד יאהב. בנוסף, חשוב לבחור בריצוף שיתאים לשאר עיצוב חדר הילדים וישתלב בתוכו היטב.

אם חדר הילדים מכיל בתוכו יותר מילד אחד, חשוב לבחור ריצוף שיתאים לכל הנוכחים. מומלץ למצוא פשרה באמצע, כך שכל הילדים יהיו מרוצים ולא ירגישו שהאחד קיבל את מה שמתאים לו בעוד האחרים קופחו 

3. איכות ועמידות הריצוף

איכות ועמידות ריצוף לחדר הילדים חשובה מאין כמוה. ריצוף בחדרים אלה נוטה להישחק ולהישבר לעיתים קרובות יותר בגלל אופי הפעילות בחדר. ילדים קופצים, זורקים דברים, שופכים נוזלים ומביאים חברים שעושים את אותו הדבר. דבר זה עלול לפגוע בריצוף – מה שלא רק יפגע בכיס שלכם כשתצטרכו להחליפו אלא עלול גם להיות מסוכן לילד. לכן חשוב לבחור בריצוף באיכות גבוהה, מחומרים עמידים, שלא יישרט ולא יצבור עליו כתמים. 

בנוסף, כדאי לבדוק מהי התחזוקה הנדרשת של הריצוף שבחרתם. האם ניתן לנקות אותו בחומרים רגילים? מה זה דורש מכם ברמה היומיומית? ככל שהתחזוקה הנדרשת היא מינימלית יותר- כך ריצוף זה יתאים לכם יותר.

תוכלו למצוא מגוון רחב של אריחים לעיצוב חדר הילדים באתר של אלפא אריחים

שיתוף
שיתוף
אולי יעניין אותך גם?